První akce s naturálními víny v Jihlavě

První akce s naturálními víny v Jihlavě

Leden 30, 2020 Uncategorized 0

Víno, jak ho znáte zasířené, máte možnost ochutnat všude. Ale my jsme pro vás 22. února do Jihlavy pozvali Martina Vajčnera, který vyrábí vína naturální. Naší společnou akci uspořádáme v Dirty Family (Mostecká 10) od 17:00 a ochutnáme dohromady 8 vzorků a k tomu samozřejmě něco dobrého. Martin vám řekne vše, co o vínu ví a věřte, je toho hodně.

S Martinem jsme se seznámili v jihlavském DKO, kde vybral naše víno jako nejlepší víno festivalu. Od té doby jsme navázali spolupráci, byli se podívat u něj ve sklepě a plánujeme tam vzít i vás.

Martin Vajčner vyrábí vína bez zásahu chemie. Příroda sama určuje, jak víno bude chutnat a v tom je ta krása. Hrozny jsou po sběru šlapány nohama a rmut je macerován v nádobách jménem kvevri. (objemná keramická nádoba podobná amfoře)

V těchto nádobách probíhá spontánní kvašení, díky vlastním kvasinkám z vinice. Vína nejsou ochuzena filtrací a obsahují velmi malé nebo žádné množství síry. Další výhodu je, že vás po takovém přírodním vínům nebolí druhý den hlava, protože neobsahuje žádné chemické úpravy. Takže toho vypijeme hodně 🙂

Těšíme se na vás, že společně ochutnáme zajímavá vína. Cena degustace je 380 Kč.

O autorovi

admin:

0 Comments

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Napsat komentář