(Ne)tradiční ochutnávka vín v kostele

S ochutnávkou vín jsou tradičně spjaté vinné sklípky. Tentokrát však máte jedinečnou příležitost poznat, jak taková ochutnávka probíhá v kostele. Vydejte se s námi na jednu z největších ochutnávek vín, která proběhne 7. dubna v rakouském městečku Krems an der Donau.

V České republice se můžete zúčastnit našich pravidelných ochutnávek rakouských vín, které pořádáme v Praze a Jihlavě. Když se však objevila možnost nabídnout vám tradiční ochutnávku rakouských vín přímo v Kremsu, neváhali jsme ani vteřinu. Máme pro vás skvělou nabídku na nezapomenutelný výlet.

Kromě ochutnávky, která v místním kostele začíná od 14.00, jsme pro vás připravili i další program. První zastávkou na cestě bude malebné městečkou Langehlois, které se může pyšnit zajímavým titulem – město s nejvíce vinaři v celém Rakousku. V Langelois navštívíme vinařství Rabl, jehož vína patří mezi nedílnou součást našich ochutnávkových večerů. Budete tak mít jedinečnou příležitost prohlédnout si přímo na místě, jak se vyrábí zdejší vína.

Z Langenlois se už přesuneme do Kremsu. Město, které leží nedaleko Vídně, je celé obklopené rozlehlými vinicemi. Budeme mít zde dostatek prostoru na procházku kolem protékající Dunaje. Ve 14.00 začne hlavní program. Otevřou se dveře kostela, ve kterém bude probíhat ochutnávka.

Ve vstupence na ochutnávku je započítána neomezená konzumace vína i všech pochutin, které jsou po celý den nabízeny. Můžete se těšit především na suchá bílá vína, která jsou pro danou oblast typická. Na své si však přijdou i milovníci červených vín. Úspěch zde sklízí zejména barrique, které pochází z oblasti Burgenland. K zakousnutí jsou připraveny tradiční rakouské sýry, paštiky, chutney i sladké dezerty.

Program:

08.00 – odjezd; Tyršova, Jihlava (u autobusového nádraží)

11.00 – prohlídka vinařství Rabl, Langenlois

13.00 – výlet kolem Dunaje, Krems an der Donau

14.00 – zahájení ochutnávky; Krems an der Donau

22.30 – příjezd; Tyršova, Jihlava (u autobusového nádraží)

VYPLŇTE NEZÁVAZNOU OBJEDNÁVKU