3. ročník (ne)tradiční ochutnávky vín v kostele

Při ochutnávce se každému vybaví nějaký pěkný sklípek, vinotéka a cimbálovka. Ale, musí to tak být vždy? Určitě ne, my pro vás máme jedinečnou příležitost navštívit jednu z největších ochutnávek vín v celém Rakousku. Vystavuje zde přes 100 vinařů a koná se v kostele, ve městě Krems an der Donau. A vy můžete být 30. března díky nám u toho.

V České republice se můžete zúčastnit našich pravidelných ochutnávek rakouských vín, které pořádáme pro firmy nebo i ve vašich domácnostech. Když se však objevila možnost nabídnout vám ochutnávku rakouských vín přímo v Kremsu, neváhali jsme ani vteřinu. Už minulý ročník byl pro naše hosty nezapomenutelným zážitkem o kterém si můžete přečíst zde. A jelikož se vám to líbilo, tak jsme pro vás připravili vše znova, ale samozřejmě trochu jinak.

Kromě ochutnávky, která v místním kostele začíná od 14 hod. máme připraven i další program. První zastávkou na cestě bude návštěva vinařství Sepp Moser, které jako jedno z mála vinařství v celém Rakousku vyrábí vína jenom přírodní cestou. Vína, které produkují splňují ty nejpřísnější podmínky a proto se mohou prodávat pod označením Demeter. Co znamená tato značka a jak probíhá moderní výroba vína vám při prohlídce vinařství vysvětlí náš kamarád a velký odborník Jan Vavřička. O jeho zkušenostech si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Z vinařství Sepp Moser se už přesuneme do Kremsu. Město, které leží nedaleko Vídně, je celé obklopené rozlehlými vinicemi. Budeme zde mít dostatek prostoru na procházku kolem protékající Dunaje. Ve 14.00 se otevřou dveře kostela, kde začne hlavní program.

Ve vstupence na ochutnávku je započítána neomezená konzumace vína i všech pochutin, které jsou po celý den nabízeny. Můžete se těšit především na suchá bílá vína, která jsou pro danou oblast typická. Na své si však přijdou i milovníci červených vín. Úspěch zde sklízí zejména Zweigelt barrique, který pochází z oblasti Burgenland. K zakousnutí jsou připraveny tradiční rakouské sýry, paštiky, chutney i sladké dezerty.

Program

08:00 – odjezd autobusem, Tyršova ulice, Jihlava (u autobusového nádraží)

14:00 – zahájení ochutnávky v Krems an der Donau

22:00 – příjezd autobusem, Tyršova ulice, Jihlava (u autobusového nádraží)

Cena: 1600 Kč

VYPLŇTE NEZÁVAZNOU OBJEDNÁVKU.